Nowy teledysk Radogosta

, Cieszyn, HaloPatronat, Kultura

Pochodzący z naszego regionu zespół Radogost, który niedawno wydał pod naszym patronatem album “Dark Side of the Forest”, właśnie udostępnił teledysk do jednego z utworów z nowej płyty. Kapela jako utwór promujący wydawnictwo wybrała “Watrę”, numer 2 na krążku. Teledysk można zobaczyć między innymi w portalu YouTube oraz na oficjalnej stronie grupy www.radogost.pl (prezentujemy go poniżej).

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego efektu. Materiał został nagrany w Osadzie Warownej “Białogród” w Strumieniu, a pierwsze klapsy padły pod koniec stycznia. Nie było łatwo, bo pracowaliśmy przez kilka godzin na dwudziestopięciostopniowym mrozie, ale wszystko się udało. Z kolei część druga została nagrana w lipcu – mówi Marcin “Velesar” Wieczorek, wokalista kapeli, a jednocześnie scenarzysta oraz reżyser teledysku. – Bardzo pomogli nam też członkowie i członkinie Grupy Rekonstrukcji Historycznej “Białogród” oraz Teatru Ognia “Inferis”, którzy wystąpili w teledysku. Bez nich po prostu nie wyszłoby tak dobrze.

Za kamerami stanęli: Rafał Soliński (na co dzień członek Kabaretu “Noł Nejm” z Rybnika, odpowiedzialny również za montaż teledysku), Patrycja Wieczorek oraz Agnieszka Solińska. Jak dowiedzieliśmy się od członków kapeli, od września Radogost planuje trasę promującą album “Dark Side of the Forest”. Grupa zagra w kraju i za granicą, a pierwsze koncerty odbędą się od 7 do 9 września w Zabrzu, Byczynie i Bielsku-Białej.

(rc)

Drukuj Drukuj