Wielkanocne specjały w Hażlachu

, Hażlach, Kultura

Fot. Marcin Wieczorek

W minioną sobotę na wszystkich, którzy zdecydowali się odwiedzić Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu, czekało mnóstwo smakowitych niespodzianek. Wszystko z powodu konkursu kulinarnego “Rozmaitości Wielkanocnego Stołu”, w którym wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Starosta Powiatu Cieszyńskiego Jerzy Nogowczyk, przewodnicząca Rady Gminy Hażlach Grażyna Krehut oraz wójtowie gminy Karol Folwarczny i Antoni Trylski. Z kolei potrawy, ich przygotowanie i wygląd stołów oceniało jury w składzie: posłanka Aleksandra Trybuś, Czesława Haczek (członek Zarządu Powiatu), Leokada Warzecha (znawczyni sztuki kulinarnej), Bogdan Małek (radny Hażlacha) oraz Klaudiusz Zawada (sołtys Zamarsk).

Wybór najlepszych potraw nie był łatwy, jednak ostatecznie jury zdecydowało o przyznaniu wyróżnień, które powędrowały do: KGW w Hażlachu (za zupę chrzanową), KGW w Brzezówce (za kaczkę z jabłkami), KGW w Rudniku (za faszerowanego kurczaka), KGW w Kończycach Wielkich (za mazurka wielkanocnego), KWG w Pogwizdowie (za pasztety wielkanocne) oraz KWG w Zamarsakach (za jaja faszerowane).

(mw)

Drukuj Drukuj


Fot. Marcin Wieczorek