Dwór Kossaków zaprasza na Jarmark Sztuki

, Brenna, Zapowiedzi

Plakat

31 sierpnia w Centrum Kultury i Sztuki “Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich odbędzie się I Jarmark Kultury i Sztuki. Będzie można na nim znaleźć grafiki, obrazy i rzeźby powstałe podczas III Warsztatów Działań Kreatywnych oraz VII Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarzy.

- Grafiki i obrazy stworzyli goszczący u nas w czerwcu studenci uczelni artystycznych: ASP w Katowicach, UMCS w Lublinie, ASP we Wrocławiu, UŚ w Cieszynie, AJD w Częstochowie, ASP w Gdańsku oraz ASP w Łodzi. Młodzi artyści zastanawiali się „Co kryje się w ciemnościach”, a wyniki ich rozmyślań i poczynań twórczych zachwycają pomysłowością i starannością wykonania. Natomiast rzeźby są owocem niemal tygodniowej pracy rzeźbiarzy, którzy z kawałków drewna starali się stworzyć postacie, zwierzęta i stwory rodem z książek Zofii Kossak – mówi Izabela Strzebońska z Dworu Kossaków.

Jarmark rozpocznie się o godz. 10.00. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 33 85 10 351 oraz na stronach internetowych www.zofiakossak.pl i www.dworkossakow.pl. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działania Fundacji im. Z. Kossak.

(mw)

Drukuj Drukuj

reklama