Posprzątali Zamarski

, Hażlach, Wydarzenia

Fot. z archiwum organizatorów

Już po raz trzeci sołtys Zamarsk Klaudiusz Zawada zaprosił wszystkich chętnych do włączenia się w akcję “Posprzątaj Świat na Wiosnę”. W ten niezwykły sposób uczczono nadejście wiosny.

19 marca spod zamarskiej strażnicy wyruszyły dwie ekipy uzbrojone w rękawiczki i worki na śmieci. Z każdym kilometrem worki napełniały się śmieciami, które zalegały w przydrożnych rowach i zagajnikach. Najwięcej było szklanych butelek po napojach wyskokowych, puszek i opakowań z papierosów. Nie brakowało też opakowań po batonach i czipsach. Natrafiono również na dwa dzikie wysypiska śmieci. “Pogromcom śmieci” udało się zebrać w ten sposób ponad 25 worków śmieci. Akcja zakończyła się po trzech godzinach wspólnym pieczeniem kiełbasy w Parku Rekreacyjno-Sportowym.

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którym chciało się poświęcić swój wolny czas na posprzątanie naszych Zamarsk, czyli: Justynce, Korneli, Madzi, Nikoli, Stasiowi, Arkowi, Tomkowi, Kubie, Dawidowi i Filipkowi, a także dorosłym: Ani Głowie, Łukaszowi Kozieł i Sebastianowi Palacowi. Dziękuję również rodzince Henryka i Lucyny Szkutek, którzy już dzień wcześniej wysprzątali rejon ulicy Szerokie – mówi Klaudiusz Zawada.

(del)

Drukuj Drukuj


Fot. z archiwum organizatorów