Znajdź czas na czASKina!

, Cieszyn, Zapowiedzi

PlakatStudenci animacji społeczno-kulturalnej i Studenckie Koło Animatorów Kultury w Cieszynie zapraszają na 14. edycję Przeglądu Filmowego “czASKina”, który odbędzie się od 13 do 15 marca. Jak co roku w cieszyńskim Kinie “Piast” będzie można uczestniczyć przez trzy dni w ciekawych seansach filmowych.

Organizatorzy przygotowali cztery projekcje pełnometrażowe oraz trzy krótometrażowe autorstwa studentów z PWSFTviT w Łodzi. Podczas wieczornych seansów w kinie będzie można zobaczyć efekty pracy uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Akademii Filmu Dokumentalnego. Oprócz projekcji filmowych organizatorzy przygotowali szereg innych atrakcji i wydarzeń kulturalnych. Rozpoczną się one koncertem dwóch cieszyńskich zespołów Seals oraz Nona, który odbędzie się w Kamienicy Konczakowskich. Z kolei we wtorek animatorzy zapraszają na Grę Miejską „Jak film to INO w Cieszynie”. Start o godz. 16.30 spod budynku UŚ w Cieszynie. Imprezę zamknie zabawa w Klubie Studenckim “Panopticum”, gdzie DJ-em będzie cieszyński muzyk Chwytak.

Warto dodać, że cały przegląd poprzedzą panel dyskusyjny „O plakacie w dzień targowy rozmowy” oraz wystawa plakatów z dotychczasowych edycji przeglądu. Wszystko odbędzie się 8 marca w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie o godz. 17.00. Natomiast na spragnionych rywalizacji tuż po godz. 19.00 w Klubie Studenckim “Panopticum” będzie czekało „QUIZowanie na start!”. Szczegółowe informacje na temat imprezy dostępne są TUTAJ.

mat. pras.

Drukuj Drukuj