O rety! T@blety!

, Kultura, Skoczów

Fot. z archiwum biblioteki24 lutego w skoczowskiej bibliotece dzieci po raz pierwszy miały okazję uczestniczyć w zajęciach z tabletami, podczas których mogły dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dotyczących… wulkanów. Używając tabletów i aplikacji edukacyjnej QUIVER, uczestnicy mogli doprowadzić do erupcji wcześniej pokolorowanego wulkanu – w dodatku w 3D! Ponadto dowiedzieli się, czym jest magma, jakie są najsłynniejsze wulkany na Ziemi oraz ile stopni Celsjusza ma wypływająca z ich wnętrza lawa.

Zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości, zwłaszcza że aplikacja pozwala też na inne eksperymenty. Można dzięki niej na przykład “ożywiać” postacie i przedmioty z kolorowanek, co również bardzo spodobało się uczestnikom warsztatów.

- Nowe technologie od dawna są stale obecne w naszym życiu i nie zdołamy przed nimi uciec. Zamiast tego lepiej je “oswoić” i nauczyć nasze dzieci, które przecież i tak będą miały z nimi kontakt, że komputery, tablety czy smartfony to nie tylko zabawa, ale też nauka, nieraz właśnie poprzez zabawę. Zamiast zabraniać dzieciom dostępu do nowoczesnych urządzeń, powinniśmy uczyć, jak korzystać z nich mądrze, świadomie, krytycznie i odpowiedzialnie. Na tym polegają założenia edukacji medialnej i to właśnie zamierzamy wprowadzić w naszej bibliotece. Na razie dzięki posiadanym tabletom – mówi Marcin Wieczorek, p.o. dyrektor Biblioteki Publicznej w Skoczowie.

Kolejne zajęcia z tabletami już wkrótce. Biblioteka będzie o nich informować na swojej stronie internetowej oraz na jej profilu na Facebook’u.

mat. pras.

Drukuj Drukuj