Samotna mama nie musi być sama!

, Cieszyn, Wydarzenia

Fot. z archiwum DomuJeśli jesteś mamą w trudnej sytuacji życiowej, możesz zgłosić się do Domu Matki i Dziecka „Słonecznik” w Cieszynie! Uzyskasz tam nie tylko schronienie, ale także pomoc i wsparcie w rozwiązywaniu problemów. Nie wstydź się poprosić o pomoc – pamiętaj, że nie jesteś sama!

- Nasz Dom to miejsce schronienia i wsparcia dla kobiet samotnie wychowujących dzieci oraz kobiet spodziewających się dziecka. Kobiety są kierowane do nas przez Ośrodek Pomocy Społecznej właściwy ze względu na miejsce zamieszkania, po wcześniejszym przedstawieniu swojej sytuacji pracownikowi socjalnemu – mówi Joanna Rygiel, kierownik Domu.

Cieszyński Słonecznik oferuje: zabezpieczenie podstawowych potrzeb w postaci schronienia, pomoc pedagoga, psychologa, prawnika, rehabilitanta, dietetyka i położnej, wspieranie umiejętności wychowawczych oraz wzmacnianie więzi matka-dziecko, wspieranie umiejętności społecznych oraz wspieranie własnego rozwoju w zakresie edukacji i realizacji osobistych i zawodowych potrzeb i planów. Dysponuje 6 pokojami mieszkalnymi (każda rodzina zajmuje osobny pokój), w pełni wyposażoną kuchnią, przystosowaną do samodzielnego przygotowywania posiłków, zapleczem sanitarnym, odpowiednim do pielęgnacji małego dziecka, pokojem zabaw i pracy indywidualnej dla dzieci, wyposażonym biurem, a także zagospodarowanym ogrodem z placem zabaw. Aby skontaktować się z Domem, znajdującym się przy ul. Dworkowej 8 w Cieszynie, należy zadzwonić pod numer: 33 858 02 82 lub napisać maila na adres: slonecznik@bycrazem.com.

(del)

Drukuj Drukuj