Posprzątali Bażanowice

, Goleszów, Wydarzenia

Fot. z archiwum organizatorów

1 kwietnia w Bażanowicach zorganizowano po raz kolejny Wiosenne Sprzątanie Wsi. Ta coroczna akcja wzbudza coraz większe zainteresowanie. Jej organizatorem był sołtys Jan Polok wraz z Radą Sołecką. Do sprzątania zgłosiło się 50 osób, a połowę stanowiły dzieci.

O godzinie 9.00 grupy zaopatrzone w worki, rękawice, kamizelki odblaskowe i w przydział rejonów ruszyły w teren. Po około trzech godzinach zakończono sprzątanie. Zebrane śmieci zwieziono w jedno miejsce. Przy strażnicy na uczestników czekała pyszna grochówka, grillowana kiełbasa, ciasto, a dla dzieci dodatkowo słodycze i napoje.

- Jestem głęboko przekonany ze słuszności podejmowania tego typu działań, które integrują mieszkańców. Jest to także forma edukacji dla młodych, gdzie dbanie o środowisko to nie tylko puste hasła, ale praktyczne działanie. Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom biorącym udział w tej inicjatywie, a także instytucjom i organizacjom wspierających to przedsięwzięcie. Pragnę również podziękować naszemu radnemu powiatowemu Jarosławowi Bodakowi za jego pomoc i wsparcie w sprzątaniu – mówi sołtys Bażanowic.

Worki na śmieci, jednorazowe rękawice oraz napoje i słodycze dla dzieci przekazał Referat Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Goleszów w ramach edukacji ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi.

(del)

Drukuj Drukuj