Będą czytać nad Olzą po raz dziesiąty

, Cieszyn, Zapowiedzi

Plakat2 czerwca, w nawiązaniu do międzynarodowych obchodów Dnia Matki i Dziecka, Biblioteka Miejska w Cieszynie będzie organizatorem uroczystej inauguracji dziesiątej, jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Czytania nad Olzą, która odbędzie się w Teatrze im. A. Mickiewicza. Celem przedsięwzięcia jest promowanie głośnego czytania dzieciom i rodzinnego spędzania czasu wolnego. Stąd też na imprezę w teatrze biblioteka zaprasza dzieci wraz z rodzicem lub opiekunem.

- W programie przewidujemy: występ Sceny Lalek Teatru „Bajka” z Czeskiego Cieszyna, występ polsko-czeskiej amatorskiej grupy teatralnej „Lokomotywa”, spotkania z pisarzami oraz bajkowymi postaciami i upominki dla milusińskich z okazji ich święta. Atrakcji nie zabraknie również w kolejnych dniach trwania festiwalu, podczas których zapraszamy uczniów szkół podstawowych na spotkania autorskie między innymi z: Łukaszem Wierzbickim, Ewą Stadtmüller czy Agnieszką Frączek, a także warsztaty ilustratorskie i literackie, a rodziców wraz dziećmi zapraszamy do bibliotecznej pieczary i wzięcia udziału w rodzinnej grze przygodowej w stylu Escape the room, do której, z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy pod numerem telefonu 33 8520710 – informuje Beata Parchańska z cieszyńskiej biblioteki.

Święto czytania, organizowane przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie, uzyskało wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stąd też wstęp dla widzów do teatru i dla uczestników pozostałych wydarzeń kulturalnych będzie bezpłatny. Bilety na imprezę można odbierać w kasie Teatru im. A. Mickiewicza od 17 maja. Liczba miejsc ograniczona!

mat. pras.

Drukuj Drukuj