halocieszyn.pl

Blog tematyczny o turystyce i historii Cieszyna.

Turystyka

Czym zajmuje się Ondraszek w Cieszynie?

Czym zajmuje się Ondraszek w Cieszynie?

Wiele osób w dzisiejszych czasach poświęca swój wolny czas na amatorską lub też profesjonalną jazdę na rowerze. Jest to z pewnością świetny pomysł na aktywny wypoczynek. Zawzięte osoby, które kochają jazdę rowerem robią to przez cały rok, niezależnie od pogody. Na rynku jest wiele ofert sklepów rowerowych. Niektóre z nich są połączone z serwisami. Wiele osób również decyduje się na uczestnictwo w zorganizowanych wycieczkach kolarskich na terenie Polski i Europy. Z tego tekstu dowiesz się, co ma do zaoferowania sklep rowerowy Ondraszek w Cieszynie oraz dlaczego warto jeździć na rowerze.

Dlaczego warto jeździć na rowerze?

Jazda na rowerze ma wiele korzyści. Po pierwsze, ta aktywność fizyczna pozwala na spalanie tłuszczu. Jest to również z pewnością dużo lepszy środek transportu niż komunikacja miejska, czy samochód. Nie dość, że zmniejszamy emisję dwutlenku węgla, to jednocześnie spalamy kalorie. Warto również wiedzieć, że regularna jazda na rowerze, która trwa powyżej 30 min przekłada się na spadek masy ciała i tkanki tłuszczowej. Co więcej, jazda na rowerze kształtuje mięśnie, głównie nóg. Podczas tej aktywności najaktywniej pracują łydki, dwugłowy i czworogłowy uda oraz mięśnie pośladkowe. Jednak warto pamiętać, że podczas jazdy na rowerze pracują również mięśnie brzucha, pleców, barków lub klatki piersiowej. Niezwykle dużą korzyścią jazdy na rowerze jest wzmacnianie serca. Prawidłowo funkcjonujący układ krążenia zwiększa wydolność, zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy, zawałów oraz innych chorób związanych z nagromadzeniem zbyt dużej tkanki tłuszczowej. Jazda na rowerze jest powiązana z lepszym samopoczuciem. Dzieje się tak, ponieważ organizm w czasie wysiłku wytwarza endorfiny, czyli hormony, które wywołują dobre samopoczucie i stany euforyczne

Ondraszek Cieszyn

Ondraszek Cieszyn to punkt serwisowy połączony ze sklepem rowerowym. Amatorzy kolarstwa mogą oczekiwać od tego miejsca fachowej obsługi i doradztwa ze strony pracowników. Ondraszek oferuje naprawę rowerów, duży wybór części rowerowych oraz możliwość kupna nowego roweru. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w tym miejscu można również zostawić swój stary sprzęt. Firma prowadzi również wypożyczalnie rowerową, w której są atrakcyjne ceny. Jedną z zaskakujących rzeczy, którą zajmuje się Ondraszek jest regenerowanie nart. W tym miejscu można kupić rękawiczki, rower, dętki, ale również deski snowboardowe. Jest to sklep z naprawdę ogromnym asortymentem z kilku dziedzin. Ondraszek jest otwarty od poniedziałku do piątku od 09:00 do 17:00. Jeżeli natomiast chodzi o soboty to miejsce jest dostępne od godziny 09:00 do godziny 13:00.

Biuro Turystyki Kwalifikowanej Ondraszek Cieszyn – czym się zajmuje?

Biuro Turystyki Kwalifikowanej Ondraszek w Cieszynie organizuje wycieczki objazdowe na terenie Polski, ale również poza granicami. Co więcej, można tam znaleźć oferty wypraw turystyczno-trekingowych, obozów rowerowych, górskich i narciarskich. Biuro w Cieszynie specjalizuje się również w organizacji wczasów krajowych i zagranicznych, pobytach rekreacyjnych na termach na Słowacji i Węgrzech. Co więcej, szkoły mogą liczyć na specjalną ofertę wycieczek, zielonych szkół, czy zimowisk.

Udostępnij