Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Dream Park w Ochabach

4 września 2022 dream park


W ostatnich latach w Polsce na popularności zyskują parki rozrywki, które często mają również walory edukacyjne. Jest to świetne miejsce na spędzenie czasu z rodziną, ze znajomymi, czy z drugą połówką. Na terenie Polski oraz Europy można znaleźć wiele parków rozrywki, które mają przeróżną tematykę. Istnieje również sporo wodnych parków rozrywki, które również cieszą się dużą popularnością. Większość takich miejsc oferuje nawet nocleg za dodatkową opłatą. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest Dream Park w Ochabach.

Ochaby – wyjątkowe miejsce

Ochaby jest to sołectwo w Polsce, które jest położone w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim, w gminie Skoczków. Na to sołectwo składają się dwie wsie: Ochaby Wielkie i Ochaby Małe. Obie wsie są położone na terenie historycznych granic regionu Śląska Cieszyńskiego. Powierzchnia terenu tego sołectwa wynosi ponad 1300 hektarów, a liczba ludności wynosi ponad 2 tysiące. Ochaby są znane w całej Polsce ze względu na położony tam Dream Park, który odwiedza bardzo dużo osób.

Dream Park – informacje ogólne

Dream Park w Ochabach został otworzony w 2011 roku. Jest on położony pobliżu drogi krajowej numer 81 z Katowic w Beskidy. Na miejscu jest dostępny bezpłatny parking dla samochodów, a bilet można kupić już od 49 złotych. Park jest wielkości 5 hektarów, więc jest naprawdę spory. Co więcej, na terenie parku rozrywki znajduje się sklepik z pamiątkami.

Park miniatur w Dream Parku

W parku miniatur można poczuć klimat wszystkich pięciu kontynentów poprzez zobaczenie wielu prestiżowych budowli. Są to między innymi:
– piramidy,
– Sfinks,
– Wieża Eiffla,
– Łuk Triumfalny,
– Katedra Notre-Dame,
– Big Ben,
– Statua Wolności,
– Krzywa Wieżę w Pizie.
Oczywiście zobaczyć w miniaturowej wersji można również mniej znane zabytki, takie jak:
– Góra Rushmore,
– Cerkiew Wasyla Błogosławionego,
– Świątynia Lotosu,
– Katedra w Kolonii,
– Wieża Einsteina,
– Piramida Kukulkana

Inne atrakcje w Dream Parku

W Dream Parku bardzo popularny jest park dinozaurów. Znajduje się tam ponad 20 figur tych prehistorycznych stworzeń. Co więcej, te podobizny wydają dźwięki i poruszają się. Jednak największą atrakcją parku wcale nie są dinozaury, ale jedno z pierwszych w Europie oceanarium prehistoryczne, w którym znajdują się odtworzone 1:1 podwodne gady sprzed milionów lat. Na terenie Dream Parku znajduje się również grota z ekranami, które wyświetlają trójwymiarowe wizualizacje. Co więcej, można również wziąć udział w seansie 6D, które z pewnością zapewni wiele wrażeń. Jeżeli natomiast chodzi o aktywne zabawy to dzieci mogą spędzić czas w „Labiryncie kukurydzy”. Ta atrakcja zawiera tajemne przejścia, korytarze i wiele skarbów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Dream Park duży nacisk kładzie na edukacyjny charakter. W salach multimedialnych prowadzone są zajęcia na temat dziejów Ziemi, życia dinozaurów, czy stylów dawnego budownictwa. Każdy z pewnością znajdzie w tym miejscu coś dla siebie. Dzięki temu artykułowi wiesz, jakie atrakcje znajdują się w Dream Parku w Ochabach.

Redakcja halocieszyn.pl

Witaj na naszym blogu, który w pełni poświęcony jest miłości do turystyki i produktywnej rozrywce. Znajdziesz u nas inspirujące ciekawostki naukowe, podróżnicze porady i najlepsze miejsca, w których aktywnie odpoczniesz!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ile litrów ma plecak szkolny?
Ile kosztuje helikopter?

Ile kosztuje helikopter?

4 czerwca 2024

Co ma większą powierzchnię księżyc czy Afryka?

Jesteś zainteresowany reklamą?